GRUNTY

Dzierżawa gruntów i działek pod fotowoltaikę

Zastanawiasz się nad wynajmem działki pod fotowoltaikę? W takim razie musisz sprawdzić, czy spełnia określone wymagania. W tym celu wejdź w zakładkę Sprawdź grunt i wybierz odpowiednią opcję. Możesz dokonać automatycznej weryfikacji poprzez serwis geoportal lub zrobić to ręcznie. Dzierżawa gruntów rolnych pod fotowoltaikę jest bardzo opłacalna i decyduje się na nią coraz więcej osób. Masz kawałek niezagospodarowanej ziemi i chcesz zacząć zarabiać na nim w pasywny sposób? Dzierżawa działki pod fotowoltaikę zdecydowanie jest rozwiązaniem, które powinieneś rozważyć. Koniecznie sprawdź szczegóły poniżej!

Działki pod fotowoltaikę – opłacalna inwestycja

Działki dzierżawione pod farmę fotowoltaiczną to nowoczesne rozwiązanie, z którego warto skorzystać. Bez względu na to, czy zajmujesz się sadownictwem, chowem zwierząt, czy też produkcją zbóż i mleka, fotowoltaika będzie miała korzystny wpływ na efektywność prowadzonego przez Ciebie gospodarstwa. Panele fotowoltaiczne to innowacyjne rozwiązania, które pomagają zaoszczędzić i zwiększyć opłacalność produkcji. Pozwalają one bowiem wyprodukować prąd potrzebny do działania urządzeń elektronicznych różnego rodzaju. Ponadto wynajem działki pod fotowoltaikę przyniesie Ci zysk. Skontaktuj się z nami, by po weryfikacji swoich gruntów pod fotowoltaikę zapoznać się z kompletem potencjalnych korzyści. Jeśli chcesz wydzierżawić swoją ziemię pod fotowoltaikę, to nie czekaj i zgłoś się do nas.

 

Sunkraft Działki pod fotowoltaike
Dzierżawa gruntu pod farmy

Dzierżawa gruntów i działek pod fotowoltaikę

Poniżej prezentujemy charakterystykę wymagań, jakie powinna spełniać działka pod fotowoltaikę, czyli grunt, na którym powstanie nasza farma paneli.

– powierzchnia: od 1.35 ha do 200 ha;

– teren: najlepiej nieosłonięty przez budynki i drzewa 50m szerokości lub z możliwością odpowiedniego przygotowania terenu;

– ukształtowanie: płaskie, niezadrzewione, pozbawione wód gruntowych lub działka zorientowana do południa (deniwelacja wymaga analizy);

– klasa ziemi: IV, V, VI oznaczenia S-R, S-Ł, S-P, Ł, Ps;

– odległość: do 500 m od linii SN na płaskim i niezadrzewionym terenie;

– dojazd: ustanowiona pisemnie droga konieczna;

– położenie: działki poza terenami chronionymi (np. NATURA 2000);

– brak MPZP na terenie działki lub MPZP dopuszczający inwestycje OZE oznaczenia EF / PE / P / PU

– hipoteka: brak zabezpieczeń hipotecznych w dziale III i IV KW lub uzyskanie pisemnej zgody od wierzyciela hipotecznego na dzierżawę gruntu

Od potencjalnego rolnika zainteresowanego wynajmem działki pod farmy fotowoltaiczne potrzebne są ponadto informacje, takie jak:

– dane lokalizacyjne nieruchomości numer działki/obrębu/gmina/powiat/województwo/kod-pocztowy;

– numer księgi wieczystej lub jeśli nie ma kw. to skan odpisu aktu notarialnego;

– wypis z rejestru gruntu od starosty powiatowego w załączniku wiadomości zwrotnej;

– imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy wraz z preferowanymi godzinami kontaktu.

Działki pod farmę fotowoltaiczną w różnych lokalizacjach

Jako profesjonalna firma zajmująca się tworzeniem tzw. farm fotowoltaicznych jesteśmy zainteresowani działaniem na szeroką skalę. Działamy w kilku województwach, a od podjęcia współpracy właśnie z Tobą dzieli nas jedynie kilka formalności oraz ustalenie, czy Twoje grunty pod fotowoltaikę spełniają nasze wymagania. Wydzierżawienie gruntu pod elektrownię dotyczy mieszkańców poniższych regionów Polski. 

Sprawdź, gdzie działamy:

Profesjonalne doradztwo – farma fotowoltaiczna

Jesteśmy zespołem specjalistów z bogatym doświadczeniem, których wyróżnia wnikliwa znajomość branży związanej z instalacjami fotowoltaicznymi. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty, zachęcamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub poprzez formularz. Chętnie odpowiemy na Wasze pytania, a w razie potrzeby również doradzimy. Dane kontaktowe znajdziecie na naszej stronie internetowej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji. Ziemia rolna pod fotowoltaikę to znakomita, długofalowa i przede wszystkim pasywnie zarabiająca inwestycja. Jeśli Twoja ziemia spełni nasze wymagania, to możesz zacząć notować atrakcyjny zysk bez żadnej pracy. Pozwól słońcu wytwarzać energię elektryczną na Twoim terenie, a ziemi zarabiać na Twoje wydatki. Postaw na wynajem działki pod farmę fotowoltaiczną i nawiąż współpracę z naszą firmą. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania w wyczerpujący sposób.

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych budową farmy fotowoltaicznej na swojej działce!

MASZ JAKIEŚ PYTANIE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!